"Minu jaoks ei ole poliitika eesmärk omaette, vaid üks paljudest võimalustest maailmas ja kodukandis midagi head korda saata."

MARGO METSOJA

170

Tänud kõigile, kes on mind viimasel kahel volikogude valimisel toetanud ning tänu kellele olen ma volinik olnud juba 8 aastat. Loodan sinu toetusele ka tänavu oktoobris!
 
Sel korral kandideerin ma tegelikult kõige suurema murega oma kodukoha tuleviku pärast. Mitte seepärast, et eelnev vallavalitsus ei oleks üldse hakkama saanud, vaid et eelneva vallavalitsuse tugevustele on kõrvale vaja ka teistmoodi tugevusi ja lähenemisi.
 
Alati on tore, kui kerkivad majad ja valmivad platsid. Kõik see on oluline elukeskkonna parandamiseks, aga selle kõrval ei tohi ära unustada sisu ja kultuurielu. Kui majad on valminud, tuleb ruumi teha inimestele, kes oskavad neid maju elu ja meluga täita.
 
See ongi just põhjus, miks soovitan sel korral oma hääle anda valimisliidule Ühtne Kogukond. Meie eesmärk on anda uus hoog valla arengule, reaalselt arendada ja järgi aidata neid valdkondi, mis seda vajavad.
Meie eesmärk on investeerida inimestesse, juhtida valda meeskonnana ning samas usaldada oma töötajaid. Meie eesmärk on anda hoogu juurde kultuuri- ja hariduselule, me ei lepi koolide sulgemisega ilma proovimata nendesse panustamast; me toetame kultuuri loomist ja korraldamist ning kogukonna omaalgatust. Kindlasti ei ütle me, et kõik ongi nüüd valmis ehitatud, vaid täidame ära ka need lubadused, mida on häbiväärselt kaua lubatud (näiteks Hummuli spordihoone).
 
Ekstra tähelepanu vajab ka ettevõtluse toetamine. Valdkond, mis on maapiirkonna elu alus, kuid mida pole üldse lihtne arendada, kui mõelda väikselt, võimalusi on. Vald saab luua tingimused, ühtlustada ettevõtluskeskonda, toetada uute ettevõtete tekkimist ja lendutõusu. Olemasolevaid ettevõtjaid saab nõustada ja toetada, et neist ei sõidaks üle tehnoloogiateerull ja nad oskaksid muutuval ajal kohaneda.
Vald saab õla alla panna ettevõtete teenuste reklaamimisel, messidel osalemisel, pindade leidmisel jne. Miks mitte luua ka Tõrva ettevõtete portaal, kust saavad kas või juba kohalikud inimesed infot, kes pakub juuksuriteenust, teeb torte, jalutab koera või müüb killustikku.
 
Veel minule südamelähedased mõtted meie valimisliidu programmis on näiteks
randade laiendamine: Riiska rannaala suurendamine; Vanamõisa järve äärde kohviku rajamine, mida saavad haldama hakata ettevõtlikud noored;
kultuurifond, kust saavad kontsertideks toetust küsida nii Pubi Juudas, kammersaal, külaseltsid kui ka aiakontsertide korraldajad;
vääriline palk valla töötajatele
kino rekonstrueerimine, et me saaksime lõpuks korraliku kino- ja teatrisaali
discgolfi radade tihedam hooldus ning Tõrva raja uuendamine
noorte omaalgatuse fondi loomine
ja palju veel!
 
Üldine unistus on mul taastada see kogukonna ja ühtehoidmise tunne ning sära silmis, mis meil oli aastaid tagasi, kui inimesed korraldasid kontserte, noored lõid raadio, toimusid võrgupeod ja taastati kino – kõik puhtalt seetõttu, et seda oli äge teha!
 
Minu number sel korral Tõrva vallas on 170. Aitäh toetuse eest!

Tartu Erakool, Erahuvikool HuviTERA direktor

Tõrva Raadio turundusjuht

Tõrva Vallavolikogu liige

Tõrva Discgolfi klubi eestvedaja

Tõrva kino taaselustaja