VIKTORIA TÄHT

186

Ostuspetsialist

Olen sündinud 3. juunil 1985 Tallinnas, seal ka saanud oma hariduse ja esimesed töökogemused.

Olen esimesed kuus klassi saanud haridust vene keeles ja sealt edasi, 7-12. klassis ning kõrgkoolis, olen õppinud eestikeelses keskkonnas. Hariduselt olen ma rahvusvaheline turismijuht, lõpetasin Eesti-Ameerika Äriakadeemia 2008.

Kohe pärast kõrgkooli lõpetamist kolisin koos abikaasaga Tõrva. Sellel väiksel linnal on mingi eriline X-faktor, mis panigi meid kaht tallinlast siia kolima. Olen olnud tegev nii toitlustuses, meedias, kui telekomis ja müünud palkmaju. Hetkel tegutsen põllumajandussektoris. Mul on kolm toredat last ja uhke siberi kass.

Miks mina ja miks Ühtne Kogukond? Tõepoolest, siiani pole ma just kõige aktiivsem kogukonna liige olnud. Nagu ikka oli mul sada vabandust: pole aega, väikesed lapsed jne. Õnneks võttis Karl minuga ühendust ja andis lõpliku tõuke ühinemaks selle vägevate, aktiivsete tõrvakate pundiga.

Olen alati imetlenud Tõrva noori ja üldse tõrvakaid. Enne kolimist käisime tihti Tõrvas puhkamas ja alati hakkas silma, kui nutikad, ettevõtlikud ja kokkuhoidvad selle väikese linna inimesed on. Nüüd tunnen ennast piisavalt palju tõrvakana, et ise ka kogukonda panustada.

Platvormipunkt, mis kõnetab mind kõige rohkem, on haridus ja huviharidus. Olen veendunud, et tänapäeva lapsed vajavad üha rohkem erinevaid tugispetsialiste ja erinevaid pedagoogilisi lähenemisi, lähtuvalt nende annetest või nõrkustest. Me peame andma võimaluste tänastele pedagoogidele ennast koolitada ja peame meelitama meie imelisse Tõrva valda noori spetsialiste. Minu unistus on waldorfkool Tõrva vallas.

Huvikoolide osas on täna näha ilmselget alarahastust, liiga väike palk eestvedajatel ja olematu finants abivahenditele – see peab muutuma!